4 ay önce
4 ay önce

Yapay Zeka Borsacıları Yatırımcılarını Nasıl Kazanıyor?

Yapay Zeka Borsacıları Yatırımcılarını Nasıl Kazanıyor?

Yapay zeka (AI) bugün bir moda kelimeden daha fazlasıdır. Bu teknolojinin sunduğu araçlar, çeşitli katmanlarda insan çabalarını başarılı bir şekilde azaltır. Yapay zeka, iş operasyonlarını optimize etmek ve geliştirmek için insan üretkenliğini ve zekasını geride bırakır. 

Yapay zekanın her sektöre etkisi var. Aynı şekilde borsalara da birçok fırsat sunuyor. Alım satım zamanlarında AI ticaret sistemleri kavramını kim duyabilirdi Borsa sistemi sayılarla doludur. Matematiksel hesaplamalar, örüntü analizi, istatistikler ve tahminler endüstrinin bel kemiğidir.Telefon görüşmeleri yoluyla mı?

 Mantık ve aritmetik bilimi ile dolu bir finansal niş, yapay zekanın gücünü kucaklar. 

Bugün FinTech, küresel olarak en gelişen kavramlardan biridir. Bu platformlar, insan zekasına rekabet avantajı sağlar. AI, yukarıda bahsedilen AI ticaret sistemleri – borsanın teknik kolunu etkileyen sistemler gibi fikirler için bir kapı açar. 

Yine de, bu akıllı sistemlerin gerçekleştirdiği işlevler okyanusundaki damlalardan biridir.

Yapay zeka fikrinin üzerinden geçelim. Borsa yatırımcılarını güçlendirme üzerindeki etkisi.

Teknik Analize Etkisi

Teknik analiz, istatistiklerin incelenmesini içerir. O zamanlar farklıydı. Ancak, şimdi AI ticaret sistemleri tarafından devralındı. Günlük işlemlerin kodunun çözülmesi, tutarlı bir şekilde insan dikkatini çeker. Çizelgeleri ve mumları incelemek sürecin ayrılmaz bir parçasıdır. AI modülleri, insan doygunluğunun üstesinden gelmek için kodlanmış zekayı devralır. 

Belirtilen gerçekler, botların uzun süredir piyasada faaliyet gösterdiğini ortaya koyuyor. Fiyat trendlerini ve piyasa hareketlerini sürekli olarak değerlendirirler. JP Morgan tarafından yürütülen bir araştırma, bununla ilgili gerçekleri gösterdi. 2020’de işlemlerin %60’ının algoritmalar kullanılarak gerçekleştiğini söyledi. Bu yapay zeka ticaret sistemleri yaklaşık 10 milyon dolar kazandı. 

Aynı algoritma tabanlı pazarın 2024 yılına kadar 4 milyar dolar büyümesi bekleniyor. Yaklaşık 19 milyar dolarlık bir hacim ticareti getirecek.

Risk Yönetimini Kolaylaştırır

Borsa, risk faktörü açısından yaygındır. Burada kazananlar genellikle risklerini nasıl yöneteceklerini bilenlerdir. Aksi takdirde oyundan silinirsiniz. Bir teknoloji olarak AI, riski azaltmaya yardımcı olabilir. 

Geleneksel analiz yöntemleri, ezici büyük veri yığınını kaldıramaz. Bu yöntemlerden bazılarını kullanarak bir dilim elde eden oyuncular, uygulanmasına inanırlar. Ancak, bu kazançlar şanslı bir boğa gözüdür. Yatırım firmaları, benzer nedenlerle yüksek düzeyde otomatikleştirilmiş veri izleyicileri kullanır. 

AI ticaret sistemleri, yapılandırılmış veri biçimlerini bir araya getirir. Başarılı portföyler aracılığıyla, belirsiz olayları ve kalite fırsatlarını izler ve öngörmek için ilham verir. Risk ve ödül oranı, Trade Ideas’ın AI ticaret sistemi gibi AI sistemi tarafından mükemmel bir şekilde kullanılır . Pazar trendlerini daha iyi anlayabilir. 

İşlevsel sonuçları görüntülemeden önce para birimini, emtiaları ve diğer enstrümanları gerçek zamanlı olarak inceler.

Masrafları ve Ücretleri Hesaplar

Borsalarda alım satım yapmak ve yatırım yapmak, çeşitli ücretler ve ücretler içerir. Teslimat ücretleri, komisyonculuk, faiz vb. bu masraflardan birkaçıdır. Bu hesaplamalar her özel işlemde farklılık gösterir. 

Doğası gereği sübjektif olduğundan, her partinin kendine özgü bir ücreti vardır. Ticaret, fiyat değişikliğinin her saniyesinde yoğun dikkat gerektirir. Her işlemden sonra oturup bu maliyetleri hesaplamak neredeyse imkansızdır. 

Bu gibi durumlarda, AI ticaret sistemleri devreye girer. Tam bir işlem gerçekleştiğinde, bu algoritmalar ücretleri hesaplar. Bugün, aracılık platformları yerinde fatura gönderiyor. Para, komisyoncunuzun başvurusundan düşülür. 

E-posta iletişimi oluşturulur. Tüm bu süreç, bu AI yapılarının yardımıyla arka uçta hakimdir. 

Bu tür bir teknoloji, bir tüccarın piyasaya odaklanmasını sağlar. AI’nın buradaki en önemli avantajlarından biri, tasarruf ettiği zaman ve manuel çabadır. 

Proaktif Portföy Yönetimine Yardımcı Olur

Yatırımcılar, karlı bir portföy oluşturmak için tüm işlemlerde tutarlı bir göze ihtiyaç duyarlar . AI ticaret sistemleri, makro ve mikroekonominin sürekli izlenmesini sağlar. Bir insan beyninin elektronik tablolar ve komisyonculuk uygulamaları üzerinde 7 gün 24 saat çalışması imkansızdır. 

Öte yandan, bir AI algoritması, yatırımlar etrafındaki tüm piyasa faktörlerini ölçer. Sonunda en iyi esnafı belirler. Bu tür bir teknoloji, manuel insan çabasını ortadan kaldırır. Proaktif bir piyasa izlemeyi kolaylaştırmak için tüm olası faktörleri tartar. 

Bu analizler ekonomik göstergeleri, piyasa eğilimlerini, yasal gerçekleri vb. içerir. Özelleştirilmiş protokollere katılmak, gitmenin bir yoludur. Belirli bir pazar segmentini ifade etmeye yardımcı olur. 

AI, tutarlı araştırmasıyla geleneksel yöntemlerden yararlanır. Bu tür yüksek teknoloji, yatırımcıların başka yerlerde meşgulken yatırımları yönetmelerini sağlar.

Sesle Etkinleştirilen Araştırma ve Yatırım Sunar

Yapay zekanızdan bir hisse senedi satın almasını istemek büyüleyici olmaz mıydı? AI teknolojisini geliştirmenin bunu mümkün kıldığı ortaya çıktı. AI zaten günlük işlerin asistanı oldu. Bir adım daha ileri giderek, ticaret için de paha biçilmez bir varlık haline geldi. 

Sesli asistanlar, yatırım araçlarının alım satımı konusunda talimat vermenizi sağlar. Ayrıca araştırmaya yardımcı olur. 

AI, tek bir sesli komutla tahminleri ve haber güncellemelerini başlatabilir. AI ticaret sistemlerindeki bu gelişmeler, daha önce hiç olmadığı kadar yatırımları teşvik ediyor.

Duygulara Dayalı Kararlara Karşı Korur

Yatırımcılar tarafından yapılan en büyük hatalardan biri duygusal karar vermedir. Bu gibi durumlarda birçok faktör devreye girer. Kâr veya ezici kayıplar beklentisi, duygu odaklı işlemlere yol açar. Dikkate alınması gereken bir diğer faktör de, kaybetme korkusudur. 

Riskli işlemler, genellikle emsal yatırım modellerinde gelir elde etmek için tercih edilir. Bunlar borsadaki duygusal kararların birkaç örneğidir. AI ticaret sistemleri, pratik ve mantıklı bilgilerle bu tür tehditleri ortadan kaldırır. Bilgisayarlı analizde hiçbir duygusal faktör devreye girmez. Sonuç olarak AI, felaket niteliğindeki işlemleri önleyebilir.

Ayrılık Düşünceleri

Borsa güçlü bir yatırım aracıdır. İdeal olarak sürülürse harikalara yol açabilir. AI ticaret sistemleri, sermaye endüstrisinde dikkate değer bir öneme sahiptir. Bu teknolojinin ortaya çıkışı sağlam, cesaret verici ve kârlıdır. 

Birçok yatırımcı borsaya girmeye karşı dirençlidir. Çevreye yayılan birçok yanlış anlama ve sinizmden kaynaklanmaktadır.

Umarım, fütüristik teknoloji muhtemelen bunu daha basit hale getirebilir. Bu yatırım dünyasında yeniyseniz, bu AI ticaret sistemlerini benimsemeniz gerekir. Çabalarınızı otomasyonla geliştirir ve olağanüstü sonuçlar üretirler.

Paylaşın

En Çok Okunanlar
  89

  Küçük İşletme Sahipleri için İpuçları

  87

  Yeni Başlayanlar İçin Kolay Kılavuz

  76

  Bilmeniz Gereken Finansal Araç Türleri

  69

  Ticari Dava Neden Önemli ve Sürekli Büyüyor?

  65

  Kredi Puanını Yükseltmenin En Hızlı Yolları

  65

  Bitcoin teknolojisi hakkında bilmeniz gereken bazı şaşırtıcı gerçekler var.

  63

  Yapay Zeka Borsacıları Yatırımcılarını Nasıl Kazanıyor?

  59

  Sanal Gerçeklik Emlakta Ev Sahibi Ve İşte Nedeni

  55

  İşletmeniz İçin Hangi Görevleri Dış Kaynak Kullanacağınızı Nasıl Bileceksiniz?

  53

  Startup’ınızı Başlatmadan Önce Yapmanız Gereken 4 Şey

Copyright ©2021  İletişim-Çerez Politikası-Gizlilik Politikası-Hakkımızda

I Love Google

İletişim:hanifemeren5@gmail.com