4 ay önce
4 ay önce

Ticari Dava Neden Önemli ve Sürekli Büyüyor?

Ticari Dava Neden Önemli ve Sürekli Büyüyor?

Amerika’dan sık sık ‘davalı bir toplum’ olarak söz edildiğini duyacaksınız , bu büyük ölçüde eyaletteki artan dava masrafları nedeniyle.

Daha spesifik olarak, ABD’deki dava harcamaları, Birleşik Krallık’takilerden yaklaşık üç kat daha fazladır ve bu da, kişisel yaralanma veya ihmalin meydana geldiği durumlarda avukatları dava ve tazminat taleplerinde bulunmaya teşvik etmektedir.

Ancak, ABD’de ticari dava talebi artmaya devam ediyor, ancak durum neden böyle ve İngiltere için neden bu kadar önemli?

Ticari Dava Nedir?

Basit bir ifadeyle, ticari dava, iki ticari işletme arasında devam eden bir anlaşmazlığı çözmek için gerekli olabilecek bir süreci ifade eder.

Bu, büyük ölçekli şirketleri veya limited şirket olarak faaliyet gösteren bireyleri içerebilirken, davaların kapsadığı uyuşmazlıkların kapsamı geniş ve giderek daha çeşitlidir.

Örneğin, sert ve karmaşık sözleşme anlaşmazlıklarının davaya yol açması özellikle olasıyken, çalışanları içeren ihtilaflar da bir mahkemede sonuçlanabilir. İkinci nokta, aynı zamanda, ticaret hukukunun tüketicinin korunmasını ve sosyal sözleşmeleri nasıl kapsadığını da vurgular; bu, davaların çalışanlar ve müşteriler tarafından eşit ölçüde açılabileceği anlamına gelir.

Pazarlama, satış ve hatta e-ticaret operasyonları da dahil olmak üzere işin tüm yönleri ticari dava kapsamında olabilir.

Birleşik Krallık’ta Ticari Anlaşmazlıkların Yükselişi

Hiç şüphe yok ki, Birleşik Krallık’taki ticari davaların artık Birleşik Krallık’taki tüm davaların %50’sinden fazlasını oluşturan ticari kuruluşları içeren anlaşmazlıklarla birlikte, belirgin bir şekilde büyümeye devam ediyor.

Bunun, bazıları bireysel endüstrilere özgü olan birkaç nedeni vardır. Örneğin, 2021’de Birleşik Krallık’ta tamamlanan yeni inşaat projelerinin sayısı son çeyrekte 50.000’e ulaştı ve bu sayı 20 yıldan uzun süredir en yüksek rakamdı .

Bu, tedarikçilerin belirli bir süreyi veya kalite standartlarını karşılayamadıkları için kendilerine dava açabileceği inşaatla ilgili davaların sayısında artışa neden oldu.

Bununla birlikte, genel anlamda, ticari davalardaki artış, ticari işlemlerdeki artışa ve giderek daha dinamik bir kurumsal ortama atfedilebilir.

Benzer şekilde, çalışanlar ve müşteriler tartışmalı bir şekilde hakları konusunda her zamankinden daha bilinçli ve bu durum onları, hakların ihlal edildiği durumlarda yasal yollara başvurmaya daha yatkın hale getiriyor.

Son Söz – Dava Avukatlarının Önemi

İşletmenizin ticari davalara bulaştığını tespit ederseniz, mümkün olan en kısa sürede uzman hukuk uzmanlarıyla bağlantı kurmanız zorunludur.

Hata yapma; Ticari dava avukatları ile yakın ve proaktif bir şekilde çalışmak , davaların firmanız üzerindeki olumsuz etkisini azaltabilirken, objektif bir bakış açısı benimsemenizi ve uyuşmazlığı en kısa sürede çözmenizi de teşvik edebilir.

Bazı durumlarda bu, sabır, arabuluculuk ve nihayetinde makul olan uzlaştırıcı bir yaklaşım gerektiren mahkeme dışı bir anlaşmayı içerebilir.

Kesinlikle, Birleşik Krallık iş dünyası giderek daha fazla ihtilaflı hale geliyor ve bu da firmaların kendilerini ve çıkarlarını korumak için çaba göstermelerini her zamankinden daha önemli hale getiriyor. Bu, doğal olarak yasal tavsiye almayı ve yaptığınız sözleşmelere sürekli saygı göstermeyi içerir.

Paylaşın

En Çok Okunanlar
  89

  Küçük İşletme Sahipleri için İpuçları

  85

  Yeni Başlayanlar İçin Kolay Kılavuz

  75

  Bilmeniz Gereken Finansal Araç Türleri

  68

  Ticari Dava Neden Önemli ve Sürekli Büyüyor?

  65

  Kredi Puanını Yükseltmenin En Hızlı Yolları

  64

  Bitcoin teknolojisi hakkında bilmeniz gereken bazı şaşırtıcı gerçekler var.

  63

  Yapay Zeka Borsacıları Yatırımcılarını Nasıl Kazanıyor?

  59

  Sanal Gerçeklik Emlakta Ev Sahibi Ve İşte Nedeni

  55

  İşletmeniz İçin Hangi Görevleri Dış Kaynak Kullanacağınızı Nasıl Bileceksiniz?

  53

  Startup’ınızı Başlatmadan Önce Yapmanız Gereken 4 Şey

Copyright ©2021  İletişim-Çerez Politikası-Gizlilik Politikası-Hakkımızda

I Love Google

İletişim:hanifemeren5@gmail.com