5 ay önce
5 ay önce

Kendi Özel Jetini Almak

Ticari uçuşlardan kaçmak, hevesli gezginlerin ortak hayalidir. Ancak, sadece eğlence için seyahat etmeyi seven insanlar değildir. Çeşitli iş adamları veya profesyonel sporcular da sıklıkla özel jetlere güvenirler.

Daha az endişe ile seyahat etmenin rahatlığı harika bir duygu. Örneğin özel jete binmek için sıra beklemenize gerek yok, uçuşunuzu mahveden rahatsız edici yolcular da yok.

Seyahat kısıtlamalarının ticari havayollarının mevcudiyetini sınırladığı doğru olsa da, bazı ülkeler risk açısından yönetmek daha kolay olduğu için özel jetlerin girmesine izin vermekte hala sorun yok. Bir veya birkaç kişiyi Covid-19 için test etmek, yüze test yapmaktan daha kolaydır.

Sonuç olarak, özel jet sahibi olmanın pek çok avantajı vardır. Öte yandan, fiyatın en belirgin sorun olduğu bazı olumsuzluklarla birlikte geliyor. Ayıracak çok paranız yoksa, uçağı finanse etmek için alternatif bir yol aramanız gerekecektir.

Geleneksel Krediler

Yeterli sermaye olmadığında özel jet gibi değerli bir varlık elde etmenin muhtemelen en popüler yöntemiyle başlayalım.

Geleneksel krediler, yaşadığınız yere göre değişir. Ayrıca, bir aracı veya şirket kiralayabilir ve incelikleri ellerine bırakabilir. Özel jet popülaritesi trendi sayesinde, havacılıkla ilgili danışmanlık sunan daha fazla işletme var. böyle bir şirkete iyi bir örnektir.

Yine de, işin çoğunu başkalarının eline bıraksanız bile, en önemli kararlarda hazır bulunmanız gerekeceğini unutmayın. Gerekli belgeleri sağlayarak ve imzanızı atarak ilgili tüm taraflarla sürekli işbirliğinden bahsetmiyorum bile.

Unutulmaması gereken bir diğer şey de, yönetimi ve ödemesi daha kolay olan kişisel bir kredi ile gidebilir veya havacılık tabanlı bir kredi seçebilirsiniz. İlkiyle ilgili sorun, genellikle 70 bin dolar ile sınırlı olmanızdır, bu da size istediğiniz özel jeti bulmanız pek olası değildir.

Bu arada, havacılık temelli bir kredi seçmek, mevcut para söz konusu olduğunda daha fazla esneklik sağlar. Aynı zamanda, kendinizi daha fazla finansal yükümlülük altına sokarsınız.

Her iki seçeneği de tartın ve sonunda size ne kadara mal olacağını hesaplayın. Ve unutmayın ki, kredi vadeniz ne kadar uzun olursa, o kadar fazla ödemek zorunda kalacaksınız.

Kendi uçağınızı kaydedin

Kendi özel jetinizi satın alma süreci basit değildir. İhtiyacınız olan uçak tipine karar vermeden önce düşünmeniz gereken pek çok şey var, onu elde etme masrafını bir kenara bırakın. Dikkate alınması gereken bir husus, uçağın tescil edileceği sicildir. Kendi özel jetine sahip olmak isteyen kayıt yaptıranların özel uçak sicilini dikkate almaları gerekmektedir . Bu kayıt, bir havaalanına benzer, ancak bireylerin kişisel uçaklarını ticari bir havayolu yerine FAA’ya kaydettirmelerine izin verir.

Varlığa Dayalı Krediler

Bu günlerde, varlığa dayalı krediler daha popüler görünüyor. Borç verenlerle şartlar üzerinde anlaşmaya varmak için mücadele etmek yerine, işletmeler ve bireyler varlıklarından birini teminat olarak koyarlar ve bir anlaşma yapmak için daha kolay bir zamanları olur.

Elbette biraz isteksizlik var çünkü evinizi, arabanızı veya başka bir varlığınızı kaybetme riskiniz var. Ancak bir borç verenin sizin tarafınızdan bazı garantileri varsa, tüm süreçle ilgili daha az sorun yaşamayı bekleyebilirsiniz.

Varlıklarınızı koymaya karar vermeden önce bir kez daha artıları ve eksileri tartın. Eviniz gibi değerli bir şeyi kaybetmek istemezsiniz, değil mi?

Kiralamalar ve Ortaklıklar

Uçak kiralama ve ortaklıklar, özel jet kullanmak için alternatif bir yöntemi nasıl kullanabileceğinizin diğer örnekleridir. Varlığın tek sahibi olmasanız da, başka bir tarafla anlaşmalar yaptıktan sonra onu kullanmaya devam edebilirsiniz.

Kiralama için, zaten özel jeti olan ve biraz para kazanmak için kiralamak isteyen bir kişi veya işletme bulmanız gerekecek . Bu, bir jeti askıda tutmanın ve toz toplamasına izin vermenin hiçbir anlamı olmadığı için düşünülenden daha sık olur. Hayır, uçağı başka bir tarafa kiralamak ve biraz para kazanmak çok daha iyi bir yaklaşım.

Kiralama dışında bir ortaklık arayabilirsiniz. İki veya daha fazla tarafın özel bir jete yatırım yaptığı ve onu nasıl ve ne zaman kullanacağına karar verdiği bir ortak girişim o kadar popüler görünmeyebilir, ancak işe yarıyor.

Ek Maliyetleri Düşünün

Son olarak bahsetmek gerekirse, özel jet sahibi olmanın getirdiği tüm ekstra maliyetler. İlk satın alımınız sizi bakım, sigorta, havacılık düzenlemeleri (yani kirlilik vergileri) üzerinde çalışmaktan muaf tutmayacaktır. Ayrıca, ehliyetiniz yoksa ve uçağı kendiniz kullanamıyorsanız, bir mürettebat veya en azından bir pilot tutmanız ve onlara ödeme yapmanız gerekecektir.

Tüm maliyetleri hesaplamanın uygun bir özel jet sahibi olmanın bir parçası olduğunu unutmayın. Ne de olsa, bir iş yürütüyorsanız ve özel bir jete sahip olmanın ne kadara mal olacağını değerlendiremiyorsanız, bu sorunlara yol açacaktır. Küçük şeyler fark yaratır , bu yüzden özel jet bakımının yanlış yönetilmesinin size ne kadar çok soruna yol açabileceğini hayal edin.

u.

Paylaşın

En Çok Okunanlar
  89

  Küçük İşletme Sahipleri için İpuçları

  87

  Yeni Başlayanlar İçin Kolay Kılavuz

  76

  Bilmeniz Gereken Finansal Araç Türleri

  69

  Ticari Dava Neden Önemli ve Sürekli Büyüyor?

  65

  Bitcoin teknolojisi hakkında bilmeniz gereken bazı şaşırtıcı gerçekler var.

  65

  Kredi Puanını Yükseltmenin En Hızlı Yolları

  63

  Yapay Zeka Borsacıları Yatırımcılarını Nasıl Kazanıyor?

  59

  Sanal Gerçeklik Emlakta Ev Sahibi Ve İşte Nedeni

  55

  İşletmeniz İçin Hangi Görevleri Dış Kaynak Kullanacağınızı Nasıl Bileceksiniz?

  53

  Startup’ınızı Başlatmadan Önce Yapmanız Gereken 4 Şey

Copyright ©2021  İletişim-Çerez Politikası-Gizlilik Politikası-Hakkımızda

I Love Google

İletişim:hanifemeren5@gmail.com