5 ay önce
5 ay önce

İşletmeniz İçin Hangi Görevleri Dış Kaynak Kullanacağınızı Nasıl Bileceksiniz?

Dış kaynak kullanımı, en başından beri küçük işletmeler için son derece faydalı olabilir. Kendi küçük işletmenize sahip olmak ve işletmek büyük miktarda odaklanma gerektirir ve dikkat dağıtıcı şeylere yer yoktur. Muhasebe, sosyal medya yönetimi ve web tasarımı gibi küçük görevlere odaklanmak, çok ihtiyaç duyulan odağı tehlikeye atıyor.

Günlük operasyonlarınıza giren her görevi etkili bir şekilde tamamlayabilecek tek kişinin siz olduğunuzu düşünseniz bile, küçük şeylerle tek başınıza ilgilenerek değerli zamanınızı ve enerjinizi boşa harcadığınızı unutmamak önemlidir. Bu noktada, belirli görevlerin dış kaynak kullanımı devreye girer.

Ancak hangi görevlerin dışarıdan temin edilmesi gerektiğini nereden biliyorsunuz?

Bir işletme sahibi olarak yapmanız gereken ilk şey, işletmenizin temel alanlarını belirlemektir. Bu temel alanlar, müşterinizin ne alacağını doğrudan etkilediği için düzenli olarak dışarıdan temin edilmemelidir.

Örneğin, web tasarımında uzmanlaşmış bir şirket, web tasarımı işin odak noktası olduğundan, tüm web sitelerinin tasarımını dış kaynak kullanmaktan kaçınmalıdır. Ancak şirket, metin yazarlığı, sosyal medya yönetimi veya bordro yönetimi gibi görevleri dış kaynak kullanmalıdır.

Dış kaynak kullanımı gerektiren görevler olarak işletmenizin temel alanlarını belirledikten sonra, işinizi oluşturan görevlerin bir listesini oluşturun ve bunları üç alana bölün.

Tekrarlayan Görevler
Veri girişi, tekrarlayan olarak sınıflandırılabilecek bir görevin harika bir örneğidir. Veri girişi yapabilen bir kurum içi personeliniz olsa bile, bu tür bir görev, kurum içi personelin işin temel alanlarını etkileyen daha önemli işlere odaklanabileceği çevrimiçi biri için daha uygundur.

Uzmanlaşmış Görevler Özel
bir beceri seti gerektiren görevlere iyi bir örnek, BT desteğidir. BT desteği, işletmenizin yalnızca arada bir ihtiyaç duyduğu bir şeydir (elbette şirketinizin ihtiyaçlarına bağlı olarak) ve bu nedenle BT desteğiyle ilgilenmesi için tam zamanlı bir çalışanı işe almak zaman ve kaynak kaybıdır. Serbest çalışan bir müteahhit bu tür bir görev için daha ideal olabilir.

Uzman Görevleri
Uzman görevi, yüksek düzeyde uzmanlık, deneyim ve ustalık gerektiren bir görevdir. Bir uzman görevine iyi bir örnek, finansal analist gibi bir şey olabilir. Çoğu küçük işletme ve yeni başlayanlar için, bir uzman görevini tamamlayabilecek tam zamanlı bir çalışanı karşılamak zor olabileceğinden, bu görevlerin sözleşmeye dayalı olarak çok daha düşük bir fiyata dışarıdan temin edilmesi şiddetle tavsiye edilir.

Dışarıdan temin etmeniz gereken veya dışarıdan temin etmeyi düşündüğünüz görevleri inceleyin ve her birini tekrarlayan, uzmanlaşmış veya uzman bir görev olarak değerlendirin. Bütçenizi gözden geçirin, dışarıdan sağlanan her bir görevden elde ettiğiniz faydaları karşılaştırın ve işi zamanında, uygun maliyetli bir şekilde tamamlayabilecek güvenilir bir yüklenici bulun.

Paylaşın

En Çok Okunanlar
  89

  Küçük İşletme Sahipleri için İpuçları

  87

  Yeni Başlayanlar İçin Kolay Kılavuz

  76

  Bilmeniz Gereken Finansal Araç Türleri

  69

  Ticari Dava Neden Önemli ve Sürekli Büyüyor?

  65

  Kredi Puanını Yükseltmenin En Hızlı Yolları

  65

  Bitcoin teknolojisi hakkında bilmeniz gereken bazı şaşırtıcı gerçekler var.

  63

  Yapay Zeka Borsacıları Yatırımcılarını Nasıl Kazanıyor?

  59

  Sanal Gerçeklik Emlakta Ev Sahibi Ve İşte Nedeni

  55

  İşletmeniz İçin Hangi Görevleri Dış Kaynak Kullanacağınızı Nasıl Bileceksiniz?

  53

  Startup’ınızı Başlatmadan Önce Yapmanız Gereken 4 Şey

Copyright ©2021  İletişim-Çerez Politikası-Gizlilik Politikası-Hakkımızda

I Love Google

İletişim:hanifemeren5@gmail.com