4 ay önce
4 ay önce

Her Girişimcinin Startup Lansmandan Önce Dikkate Alması Gereken 8 Finansal Husus

Her Girişimcinin Startup Lansmandan Önce Dikkate Alması Gereken 8 Finansal Husus

Bir startup kurmak kolay bir iş değildir. Bu makale, bir girişimci olarak herhangi bir finansal hatadan kaçınmak için aklınızda bulundurmanız gereken birkaç önemli hususu vurgulamaktadır.

Nakit Akışlarının Yönetimi

Bir girişimin başarısız olmasına birçok neden katkıda bulunabilir. Bununla birlikte, en yaygın olanı iş yapmak için paranın bitmesidir. Her paranın nereden geldiğini ve nereye gittiğini tahmin ediyorsunuz.

Nakit akışınızın zirvesinde değilseniz , işinizi tehlikeye atma şansınız var. Böyle bir senaryoda, işi yürütecek paranız yoksa fikrinizin ne kadar harika olduğu önemli olmayacaktır. Başlangıçta belirlediğiniz bir bütçeye bağlı kalmak önemlidir.

Her Harcamayı İzleme ve İzleme

Harcamalarınızı takip etmenin ve izlemenin çeşitli yolları vardır. Defter tutma için birkaç hijyen parametresi seçebilirsiniz. Ticari işlemler için çek kullanmak, işlemlerinizi organize bir muhasebe süreci kapsamına almanıza yardımcı olabilir.

Ticari çekler için çok sayıda seçenek mevcuttur, ancak bunları saygın bir çek basım şirketinden almalısınız . Gereksinimlerinize göre özelleştirilmiş iş kontrollerine sahip olmanıza ve düzenleyici normları karşılamanıza yardımcı olabilirler. Bu finansal araçlar, işletmeniz hakkında en başından daha iyi bir izlenim yaratmanıza yardımcı olacaktır.

İşiniz büyüdükçe ve finansal işlemleriniz daha karmaşık hale geldikçe, profesyonelleri işe alabilir ve üst düzey muhasebe yazılımlarına sahip olabilirsiniz. Bunlar, işletmeniz için bir sonraki finansal yapılandırma düzeyini sağlamaya yardımcı olacaktır.

Sabit Bileşenlerin Kontrolü

Uzun vadeli iş operasyonları sağlamak için işletme giderlerinizi minimumda tutabilirsiniz. Operasyonlarınızın ilk gününden itibaren lüks bir ofise ihtiyacınız yok. Bu yaklaşım, fonun çoğunu büyümeye ayırmanıza yardımcı olacaktır.

Herhangi Bir Belirsizliğe Hazırlanmak

Yarın ne olacağını kimse bilemez ve bu nedenle belirsiz koşullara karşı koymak için politikalara sahip olmak şarttır. Bir tasarruf hesabında hem iş hem de kişisel ihtiyaçlarınız için nakit rezerv tutmayı tercih edebilirsiniz . Birçok girişimci yolculuğuna çalışırken başlar. İşiniz bu gelirin yerini aldığında işten ayrılmak idealdir.

Hangi önlemi alırsanız alın, hiçbiri karşılaşabileceğiniz olası tüm felaketlere karşı tam olarak dayanıklı olamaz. Ancak bir girişimci olarak işinizi büyütmekten ve gelecekteki yatırım ihtiyaçlarınızı karşılamaktan siz sorumlusunuz. Sistematik yatırım planları ile fonlarınızı doğru bir şekilde tahsis ederek her ikisini de sağlayabilirsiniz.

Paranın Değerini Çözmek

Bu noktada zamanın değerini ölçmek esastır. Zamanınız kadar hayati olan başka bir varlık yoktur. Her gün sınırlı sayıda saate erişiminiz var ve günlük programınızı buna göre planlayabilirsiniz. İşinizle ilgisi olmayan bir şey yapmak için harcadığınız her dakika boşa gidecektir.

Müşteri Edinme Odaklı Yaklaşım

Bir işletme müşterileri olmadan çalışmaz. Müşterilerinizi dahil etmek ve onları ölçeklendirmek için ne kadar erken bir planınız olursa, şirketiniz o kadar iyi görünürlük kazanır. Edinme kanallarının tanımlanması gerçekleştikten sonra, maliyetlerinizi azaltmak için optimizasyon üzerinde çalışabilirsiniz.

Hiçbir işletmenin başlangıçta mümkün olan her satın alma kanalını test edecek bant genişliğine sahip olmadığını belirtmekte fayda var. Bir kanalın nicelleştirilmesi, gereken maliyet ve zaman açısından gerçekleşebilir. İşletmeniz için en faydalı fırsatları belirlemenize yardımcı olacaktır.

Belirli bir satın alma kanalına başarıyla tıkladıktan sonra, diğerlerini keşfetmek için daha fazla fona erişebileceksiniz.

Sizin için bir Ödeme Koşullandırmak

Bir kurucunun işi için gösterdiği özveri ve sıkı çalışma, uygun ücretlendirme yoluyla tanınmaya ihtiyaç duyar. Bununla birlikte, kendinize baştan büyük bir çek ödemeniz şart değil, ancak geçiminizi sağlayacak kadar ödemeniz gerekiyor.

Rahat yaşamanıza ve işinizi kurmaya konsantre olmanıza yardımcı olacak bir ücret belirleyebilirsiniz. Finansal stresin ortadan kaldırılması, işinize odaklanmanıza yardımcı olabilir.

Belirlenmiş Bir Hedefe Sahip Olmak

Bu nedenle, görebileceğiniz gibi, yukarıdaki faktörler işletmenizin finansal ihtiyaçlarını karşılamanıza yardımcı olabilir. Yukarıdakilerin dışında, şirketiniz için ulaşılabilir ve ölçülebilir finansal hedefler belirlemek de önemlidir. Pahalı, haftalık, üç aylık veya yıllık gelirlerinizi takip edebileceğiniz bir takip mekanizması tutabilirsiniz.

Hedeflere ulaşmaya yardımcı olan daha küçük hedeflere sahip olmak, size ve ekibinize her engeli geçtikten sonra bir başarı duygusu verecektir. Ayrıca girişimcilik yolculuğunuza olan güveninizi artırmanıza yardımcı olacaktır.

Paylaşın

En Çok Okunanlar
  89

  Küçük İşletme Sahipleri için İpuçları

  87

  Yeni Başlayanlar İçin Kolay Kılavuz

  76

  Bilmeniz Gereken Finansal Araç Türleri

  69

  Ticari Dava Neden Önemli ve Sürekli Büyüyor?

  65

  Bitcoin teknolojisi hakkında bilmeniz gereken bazı şaşırtıcı gerçekler var.

  65

  Kredi Puanını Yükseltmenin En Hızlı Yolları

  63

  Yapay Zeka Borsacıları Yatırımcılarını Nasıl Kazanıyor?

  59

  Sanal Gerçeklik Emlakta Ev Sahibi Ve İşte Nedeni

  55

  İşletmeniz İçin Hangi Görevleri Dış Kaynak Kullanacağınızı Nasıl Bileceksiniz?

  53

  Startup’ınızı Başlatmadan Önce Yapmanız Gereken 4 Şey

Copyright ©2021  İletişim-Çerez Politikası-Gizlilik Politikası-Hakkımızda

I Love Google

İletişim:hanifemeren5@gmail.com