4 ay önce
4 ay önce

Girişimciler İçin 5 Eşsiz Yatırım Fikri

Girişimciler İçin 5 Eşsiz Yatırım Fikri

Yeni işletmelerin yaklaşık %90’ı, yaratımlarının ilk aşamalarında kurucuları tarafından tamamen finanse edilmektedir. Girişimcilerin, etraflarındaki fırsatları bir gelir yaratmak için kapsamlı bir şekilde anlayan  yatırımcılar olduğunu söylemek doğru olur .

Yatırımları genellikle yeni işte değer yaratmak için zaman, para ve çabadır. Bununla birlikte, girişimciler de şirketlerini kurarken çok fazla bilgi toplarlar. Pazar hakkında daha derin bilgiler edinirler ve uzmanlıklarını kendileri veya işletmeleri için değerli yatırım portföyleri ve stratejileri oluşturmanın bir yolu olarak kullanabilirler. İşte girişimciler için 5 yüksek yatırım getirisi yatırım fikri:

Hisse senetleri ve döviz ticareti

Sektörünüze bağlı olarak, varlıklar veya para birimleri açısından piyasa dalgalanmalarına ilişkin iyi bir genel bakış geliştirmiş olabilirsiniz. Bu nedenle, bilgili bir girişimci için çevrimiçi bir ticaret platformunu kâr için bir yol olarak kullanmak harika bir fikir olabilir. İdeal olarak, bu tür bir yatırım stratejisi, çelik gibi sinirler ve risk iştahı gerektirir. Yine de finans sektöründe aktif olan girişimciler, kârlı bir portföy oluşturmak için uzmanlıklarını kullanabilirler.

Başka şirketlere yatırım yapın

Başarılı bir şirketin neye benzediğini kimse bir girişimciden daha iyi bilemez. Bu nedenle, yatırım portföyünüze katılabilecek potansiyel şirketleri belirlemek için kamu sermayesi araştırma hizmetlerine başvurabilirsiniz. Kamu sermayesine yapılan yatırımın, halka açık bir şirketteki özel bir yatırımcıya hisse tahsisi olduğunu anlamak önemlidir, bu da sizi esasen pasif bir sahip yapar. Bir yatırımcı olarak, şirketin gelecek stratejisine karar veremezsiniz, bu da yatırım yapmayı seçmeden önce araştırmanızı yapmanızın çok önemli olduğu anlamına gelir.

Ticari yatırımları düşünün

Ticari mülkler, ev sahibi için pasif bir gelir kaynağı olabilir. Bir yatırımcı olarak, ticari gayrimenkul yatırım stratejileri farklı kategorilere ayrılabilir:

 • Tipik perakende birimi veya ofis, bir şirkete kesinlikle sözleşmeli bir kiralama yoluyla kiralama
 • Esnek kiralama sözleşmeleri kullanarak büyüyen şirketler, bağımsız serbest çalışanlar veya uzak yükleniciler için ortak paylaşılan çalışma yerleri

Konum ve mülkün türüne bağlı olarak, bir strateji diğerinden daha etkili olabilir.

#4. şirket satın al

Bir şirket satın almanın harika bir yatırım olmasının birçok nedeni vardır . Her şeyden önce, bir birleşme ve satın almada yeni bir pazar ve yeni beceriler edinebileceğiniz için büyüme için yeni bir yol sağlayabilir. Alternatif olarak, ikinci bir iş kurmak da kolay bir çözüm olabilir.

Bununla birlikte, mevcut bir işletmenin satın alınması, personel morali, mevcut anlaşmaları yeniden müzakere etme zorlukları ve nakit akışını desteklemek için birkaç aylık işletme sermayesi sağlama ihtiyacı gibi kendi zorluklarıyla birlikte gelir. Ancak uzun vadede faydalı bir karar olabilir.

Ar-Ge’ye yatırım yapın

Araştırma ve geliştirme, ürün ve teknolojileri geliştirmeyi, tasarlamayı ve iyileştirmeyi amaçlayan iş operasyonlarının bir parçasıdır. Ar-Ge, yalnızca ekonomik büyümenin önemli bir itici gücü olmakla kalmaz, aynı zamanda yenilik ve ilerleme için bir aktör haline gelebilir. Pek çok sektör de kendi Ar-Ge bölümleri ve stratejileri için yatırım çağrıları yapmaktadır. Sonuç olarak, büyük Ar-Ge programlarına katılmak, pazar lideri bulgulara ve teknolojilere erişim de sağlayabilir.

Bir girişimci olarak, yatırımlar sürekli bir kâr yarışına dönüşebilir. Odaklanmak ve paranız ve girişimcilik hedefleriniz için en değerli seçenekleri belirlemek çok önemlidir.

Paylaşın

En Çok Okunanlar
  89

  Küçük İşletme Sahipleri için İpuçları

  85

  Yeni Başlayanlar İçin Kolay Kılavuz

  75

  Bilmeniz Gereken Finansal Araç Türleri

  68

  Ticari Dava Neden Önemli ve Sürekli Büyüyor?

  65

  Kredi Puanını Yükseltmenin En Hızlı Yolları

  64

  Bitcoin teknolojisi hakkında bilmeniz gereken bazı şaşırtıcı gerçekler var.

  63

  Yapay Zeka Borsacıları Yatırımcılarını Nasıl Kazanıyor?

  59

  Sanal Gerçeklik Emlakta Ev Sahibi Ve İşte Nedeni

  55

  İşletmeniz İçin Hangi Görevleri Dış Kaynak Kullanacağınızı Nasıl Bileceksiniz?

  53

  Startup’ınızı Başlatmadan Önce Yapmanız Gereken 4 Şey

Copyright ©2021  İletişim-Çerez Politikası-Gizlilik Politikası-Hakkımızda

I Love Google

İletişim:hanifemeren5@gmail.com