4 ay önce
4 ay önce

2022’de Aracınız İçin Ödeme Yapmanın 5 Yolu

2022’de Aracınız İçin Ödeme Yapmanın 5 Yolu

Bir araba satın almak, aynı anda hem en heyecan verici hem de göz korkutucu bir deneyim olabilir. Hangi arabanın size, hobilerinize, ailenize, işinize, yaşam tarzınıza, enerji hedeflerinize (liste uzar gider) uygun olduğuna karar vermeye çalışmak neredeyse imkansız geliyor ve bu, bunun için nasıl ödeme yapacağınıza karar vermeden önce! Bu nedenle, yeni arabanız için ödeme yapabileceğiniz en iyi 5 yolu ele alacağız, böylece düşünmeniz gereken bir şey daha az olur.

Nakit

Açık görünebilir, ancak bankada yeterli paranızın olduğu bir konumda olacak kadar şanslıysanız, arabanızı doğrudan satın alabilirsiniz. Bu, bir zamanlar olduğu kadar yaygın değil, çünkü araba fiyatları giderek daha fazla teknoloji ve yakıt verimliliği ile birlikte artmaya devam ediyor ve bir kredi veya kiralama almak için mevcut ucuz fon maliyeti.

Ayrıca nakit öderseniz fiyatları düşürebilecekleri de yaygındı; ancak bu artık gerçekten alakalı değil. Nasıl öderseniz ödeyin, bir araba satıcısı parasını alacak ve vergi memuru her zaman öğrenecek, bu nedenle nakit bazen yardımdan çok engelleyici bir faktör olabilir.

Kişisel Kredi

Kişisel kredi, bir araba satın almak için ihtiyacınız olan parayı hızlı ve kolay bir şekilde almanın hızlı ve kolay bir yolu olabilir. Tüm bankalar ve çoğu finans şirketi, kişisel krediler sunar ve genellikle parayı istediğiniz her şeye harcamanıza izin verir. Kullanılmış bir araba satın alıyorsanız bu kullanışlı olabilir ve bazı işlerin yapılması gerekebilir. Ek olarak, arabayı satın aldıktan sonra yapmanız gerekenleri yapmak için ekstra para ödünç almanıza izin verecektir.

Bireysel kredinin dezavantajlarından bazıları, krediye bağlı bir varlık olmadığı için yüksek oranlar ve bunlarla ilişkili ücretlerdir. Bazen katı ödünç verme kriterleri olabilir, yani sıradan bir işiniz varsa vs. Onaylanmaları daha zor olabilir.

İyi bir ipucu, kişisel bir kredi alacaksanız, günlük bankacılığınızı yaptığınız bankadan onay almaya çalışın. Sizin hakkınızda zaten iyi bir geçmişe sahip olacaklar ve diğer bankaların göremediklerini görebilecekler, yani onay alma şansınız en yüksek olacak.

Araç Kredisi

Geleneksel taşıt kredisi tıpkı bir kişisel kredi gibidir, taşıt kredisi dışında, banka veya finans araca bir takyidat (buna menkul kıymetleştirme denir ) ve siz krediyi ödeyene kadar arabada tutar. Bu, bankanın bakış açısından parayı size ödünç verme riskini azaltır, yani size parayı daha ucuz bir oranda verebilirler.

Bu, araba satın almanın çok yaygın ve çok kullanışlı bir yoludur. Birkaç önemli husus şunlardır:

 • Toplam borcunu ödemeden arabayı satamazsın.
 • Sözleşme geri ödemenizi dönem boyunca ödemeniz gerekir, bu nedenle esneklikten yoksundur.

Yenilenmiş Kiralama

Yenilenmiş bir kiralama , bir çalışansanız, araba satın almanın açık ara en iyi ve vergi açısından en etkin yoludur. Ön vergilerden ve vergilerden devam eden gelir vergisi avantajlarına kadar önemli tasarruflar vardır.

Örneğin, düzenli, tamamen yenilenmiş bir kiralamada, tüm işletme maliyetlerinizi filo şirketiniz tarafından yönetilen ve işvereniniz tarafından maaşınızdan tahsis edilen tek bir ödemede toplayabilirsiniz. Yani sadece her şeye bakmanın kolaylığını ve esnekliğini elde etmekle kalmaz, aynı zamanda vergi öncesi kazancınızla parayı vergi memurundan uzak tutarak bir kısmını da yapabilirsiniz!

Kredi Kartı

Bu, bir araba satın almanın çok nadir fakat oldukça esnek bir yoludur. Doğru kullanıldığında kredi kartı ile araç almak en iyi seçenek olabilir. Mantıklı olan iki anahtar senaryo. Zaten ödeyecek paranız varsa ve sınırlı bir kredi geçmişiniz varsa ve daha ucuz bir araba arıyorsanız.

Yalnızca daha ucuz bir araç aradığınızda, düzenli finansmanla ilişkili ücretler, fonların maliyetini agresif bir şekilde artırabilir ve ayrıca onaylanmaları daha zor olabilir. Kredi kartı ile ücretli olmasa bile düşük araç alabilir, çok daha özgürce ödeme yapabilir, erken ve uygun bir bakiye ile ödediğiniz için ceza almayabilir, yeni kredi alanlar için kolayca onaylanabilirsiniz.

Zaten nakit paranız varsa, bazen bunu bir kredi kartına koyup faizsiz pencerede ödemek mantıklı olabilir. Bu, paranızın üzerinde biraz daha uzun süre oturabileceğiniz ve yol boyunca bir kova dolusu puan alabileceğiniz anlamına gelir!

Yeni bir araba satın almak heyecan verici olmalı ve heyecan vericidir. Rakamları gözden geçirin, muhasebecinizle konuşun ve bir sonraki yeni arabanızı satın alırken paranızdan en iyi şekilde yararlanmanın doğru yolunu ödediğinizden emin olun.

Paylaşın

En Çok Okunanlar
  89

  Küçük İşletme Sahipleri için İpuçları

  87

  Yeni Başlayanlar İçin Kolay Kılavuz

  76

  Bilmeniz Gereken Finansal Araç Türleri

  69

  Ticari Dava Neden Önemli ve Sürekli Büyüyor?

  65

  Bitcoin teknolojisi hakkında bilmeniz gereken bazı şaşırtıcı gerçekler var.

  65

  Kredi Puanını Yükseltmenin En Hızlı Yolları

  63

  Yapay Zeka Borsacıları Yatırımcılarını Nasıl Kazanıyor?

  59

  Sanal Gerçeklik Emlakta Ev Sahibi Ve İşte Nedeni

  55

  İşletmeniz İçin Hangi Görevleri Dış Kaynak Kullanacağınızı Nasıl Bileceksiniz?

  53

  Çerez Politikası

Copyright ©2021  İletişim-Çerez Politikası-Gizlilik Politikası-Hakkımızda

I Love Google

İletişim:hanifemeren5@gmail.com